Laboratuvar iklimlendirilmesi

Laboratuvar iklimlendirilmesi hem sıcaklık hem nem verme hem de nem alma olarak komplike düşünülerek  yapılması gerekmektedir.


Havanın istenilen sıcaklık değerleri içerisinde kalırken neminde kontrol edilerek uygun değerleri içerisinde kalmasını sağlanmalıdır. Sıcaklığı ve nem değerleri kontrollerini bir arada sunan hassas nem ve sıcaklığı sağlaya bilen hassas kontrollü klima cihazları seçilmelidir.  Seçilen hassas kontrollü klima cihazı uygun özelliklerde olmalı ortamda hava akışı homojen dağılmalı, hava akışı laboratuvar çalışanlarını rahatsız etmeyecek şekilde projelendirilmeli ve uygulama yapılmalıdır.

Test ve tahlillerin yapılacak olan madde ve ürünlerin laboratuvar ortamının uygun iklim koşularında yapılması net sonuçlar vermektedir. Sertifikalandırma sistemleri sıcaklık ve nem değerleri sağlanmış ortamda test ve tahlillerin yapılması istenmektedir.

Laboratuvarda istenilen sıcaklığın sağlanması nemin sağlanmasında daha kolay olmaktadır.  Ürün seçimi yapılırken laboratuvar iklimlendirmesinde tecrübeli olan kişiler tarafından yapılması önemlidir. Doğru seçim yapılmamış cihazlarda ileriki zamanlarda ortam koşularını sağlaymadığı için planlamayan bir maliyeti daha ortaya çıkara bilmektedir.

Kimya laboratuvarı, biyolojik laboratuvarı, gıda laboratuvarı, tekstil laboratuvarı vd. iklimlendirme sistemi projelendirilmesi / kurulumu tecrübe ve birikim gerektirmektedir.

Cihaz seçimi doğru, konumlandırılması doğru, montajı ve devreye alması doğru yapılmış fakat istenilen nem değerlerin yakalayamayan çok sayıda laboratuvar günümüzde çözüm bulmakta zorlanmaktadır. Flora Enerji Laboratuvar iklimlendirmesi tecrübesi ile sizlere çözümler üretmek için bir telefon kadar yakınızda.

Flora Enerji olarak bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz laboratuvar iklimlendirme sitemleri cihaz seçimi, kurulumu ve satış sonrası desteği ile sorunsuz ve istenilen sıcaklık ve değerlerini sağlamış olmaktan gurur duymaktayız.